İstanbul

Istanbul

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık, iktisadi ve kültürel açıdan en önemli şehri.

Şehir, iktisadi büyüklük açısıdan dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da birinci, dünyada ise Shanghai’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır.

Turizm

İstanbul’un tarihi, anıtlar ve yapıtların fazlalığı, ve Boğaz’a sahip olması nedeniyle gözde turizm merkezlerinden biridir. Turistler arasında en büyük pay Almanlara aittir. Almanları Ruslar, Amerikalılar, İtalyanlar ve Fransızlar izler. 2011 yılında kente 8 milyon 58 bin turist gelmiştir. Istanbul’da her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. 5 yıldızlı zincir otellerden, butik aile işletmesi otellere kadar 1180’den fazla otel bulunmaktadır. Son yıllarda dünya çapında isim yapmış zincir oteller İstanbul’a yoğun ilgi göstermektedirler.

İstanbul Lüks Araç Kiralama

Türkiyenin en büyük ekonomi şehri İstanbul Turizm sektöründe ülkenin en büyük şehirleri arasındadır. İstanbul’da yüzlerce araç kiralama firması bulabilir çok rahat fiyat ve kalite karşılaştırması yapabilirsiniz. Her geçen gün daha da büyüyen araç kiralama sektörü sürekli olarak müşterilerine yeni hizmetler sunmaya çalışmaktadır.

comments are closed .